Ga naar de inhoud

OMD 2016

OMD 2016

Zaterdag 10 september 216: Het programma 

Klik hier: IMPRESSIE OPEN MONUMENTENDAG

YouTube filmpje geplaatst zondag 11 september 2016

Neem ook een kijkje in de ALBUMS. De foto’s die Pascal Kolk, Eric Gouw en Ans Quirijnen van OMD in Duivendrecht maakten geven een ‘indruk’ van de opening door de wethouders Cultuur, Marianne van der Weele en Jacqueline de Maa, mevrouw Kolk-van Schaik en Lot Sternheim: De onthulling van het weidebankje langs de busbaan een herinnering aan de  ‘Laatste boer van Duivendrecht’.

Vernieuwde historische fiets/wandelroute langs gerenoveerde tekstbordjes gelanceerd.

Meer dan honderd (!) mensen kregen van Sonja van der Valk en Lot Sternheim
complete uitleg over de restauratie en de herbestemming van de Antoniushoeve.
De originele tractoren (ooit een vertrouwd beeld in ons dorp) trokken veel aandacht.

Klik hiernaast om ze te zien: Oude Fergusons terug in Duivendrecht

Bezoekers genoten van het prachtige interieur van de Sint Urbanuskerk.

De traditionele boekenbeurs: niet weg te denken uit de Kleine Kerk!

 Werken van kunstenaars rond de thema’s ‘Iconen en Symbolen’ kregen bewondering 
bij Wintershoven (Harfart), de Aanbouw en de drie ateliers in d’ Oude School.
Mooi weer en een dito sfeer!

Open Monumentendag in Duivendrecht: opnieuw mogelijk gemaakt door een grote groep vrijwilligers. Het Coöperatief Fonds van de Rabobank en Bert van Muijden ( firma FUNCTIONEEL) hebben de renovatie van historische tekstbordjes mogelijk gemaakt.
De gemeente Ouder-Amstel heeft de verfraaiing van de beide weidebankjes en de omgeving voor haar rekening genomen. En de gemeente heeft de papieren versie van de routeboekjes verzorgd. Smederij CUIPER ontwierp de herinneringsplaquette aan boer Ferd.

***********************************************************************